Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Centrum Kultury w Gnojniku

Inauguracja Karty Seniora

Utworzono dnia 16.11.2023

Serdecznie zapraszamy Seniorów z terenu gminy Gnojnik na inaugurację Ogólnopolskiej Karty Seniora w gminie Gnojnik, która odbędzie się 23 listopada 2023 r. o godz. 16:00 w Biesiadzie przy Lesie w Gnojniku. Na uczestników czekać będzie poczęstunek oraz przygotowane występy

Spotkanie to będzie okazją do zapoznania się z Programem i oferowanymi przez niego korzyściami. Podczas wydarzenia będzie specjalne stoisko, na którym pobrać będzie można odpowiedni formularz i dołączyć do Programu.

Program Ogólnopolska Karta Seniora jest programem autorskim Stowarzyszenia MANKO, które od 25 lat podejmuje wiele inicjatyw, mających na celu poprawę jakości życia, zdrowia i bezpieczeństwa seniorów. W Gminie Gnojnik Ogólnopolska Karta Seniora wprowadzona zostanie dzięki inicjatywie Wójta Gminy Gnojnik.

Wstęp bezpłatny, liczba miejsc nieograniczona. 
Obowiązują jednak zapisy  pod nr telefonu 14 68 69 600 wew.41

Po inauguracji seniorzy w dowolnym momencie będą mogli przyjść do Urzędu Gminy i dołączyć do Programu.

Czym jest Ogólnopolska Karta Seniora?

Ogólnopolska Karta Seniora jest programem Stowarzyszenia Manko z Krakowa. Idea tego projektu jest taka, aby seniorzy, którzy przecież nie mają zbyt wiele pieniędzy, mogli korzystać ze zniżek. W ramach karty rabaty oferuje ponad 3000 firm i instytucji: sklepy, hotele, uzdrowiska, placówki medyczne, instytucje kulturalne, ośrodki sportowe. Wszystko to ma na celu ułatwienie seniorom korzystania z towarów i usług. 

Ogólnopolska Karta Seniora przysługuje osobom, które ukończyły 60 lat. Poza wiekowym, nie ma żadnych innych ograniczeń. Do tej pory z programu skorzystało ponad pół miliona seniorów w całej Polsce, a ta liczba ciągle rośnie. Rośnie też liczba samorządów, które przystąpiły do programu Gminy Przyjazne Seniorom i tym samym współpracują z programem OKS. Podobnie jest z przedsiębiorcami i instytucjami kulturalnymi, które w każdej chwili mogą przystąpić do programu. 

Jak zostać Partnerem projektu?
Każdy przedsiębiorca sam ustala rodzaj i wysokość zniżki lub ofertę dla seniorów. Tym samym ma szanse zyskać stałych klientów, korzystających świadomie z jego usług.

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Listopad 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 136

W poprzednim tygodniu: 279

W tym miesiącu: 1072

W poprzednim miesiącu: 1033

Wszystkich: 31761

Obiady - oferta